KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14533190
*
nr 1453 3190
Jonas Fredén
(1959-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Lejonsång", Signerad. Blandteknik, bildmått: 10x14 cm, yttermått inklusive ram: 19x25 cm
Jonas Fredén, svensk målare, grafiker och tecknare född i Uppsala 1959, död 2020 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2022
kl 20:57:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 20:54:07
1
300 kr
6/3 20:35:48
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jonas Fredén
Jonas Fredén, svensk målare, grafiker och tecknare född i Uppsala 1959, död 2020 i Stockholm.
Läs mer om Jonas Fredén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik collage jonas fredén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04
*
Jonas Fredén
Jonas Fredén, svensk målare, grafiker och tecknare född i Uppsala 1959, död 2020 i Stockholm.
Läs mer om Jonas Fredén
nr 1453 3190
Jonas Fredén
(1959-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Lejonsång", Signerad. Blandteknik, bildmått: 10x14 cm, yttermått inklusive ram: 19x25 cm
Jonas Fredén, svensk målare, grafiker och tecknare född i Uppsala 1959, död 2020 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 20:54:07 | 1 | 300 kr |
| 6/3 20:35:48 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jonas Fredén
Jonas Fredén, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Uppsala 1959, död 2020 i Stockholm.Läs mer om Jonas Fredén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik collage jonas fredén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04



